קבוצות גלישה טיפוליות לילדים
לילדים בכיתות א׳-ד׳

כוחו של הים?

הים מהווה פלטפורמה המאפשרת עבודה טיפולית ועבודה פיזית גם יחד.

הבחירה בים כפלטפורמה שונה מפעילות ביבשה, המים מהווים חומר אחר- מכיל, עוטף ועם זאת משתנה ללא הרף, אין גל אחד הדומה לשני. נתון זה מאלץ את הילד למצוא פתרונות מול האתגרים שבים. פתרונות אלה ייחודיים לכל ילד- ילד אחד יבחר להיכנס למים בריצה מבלי לחשוב פעמיים ילד שני יהסס ויחשוש, כל פיתרון שילד מוצא הוא סוג של תשובה  פרטית וייחודית של הילד ומהווה בסיס להמשך העבודה עם הילד.

בזמן פעילות הקבוצה הצוות הטיפולי ומדריכי הגלישה יסייעו לילדים למצוא פתרונות יעילים עבורם תוך שימת דגש על הקשיים הרגשיים הספציפיים של כל ילד. אומנם קשיים חברתיים הוא נושא הקבוצה, אך לכל ילד יש סיבות אחרות לקשיים אלה. לכן ההתייחסות תהיה ספציפית לכל ילד בהתאם לצרכיו. לילד שלו קשיים כתוצאה מפחדים תהיה התייחסות אחת ולילד שיש לו קשיים חברתיים כתוצאה מכך שהוא לא מצליח לקרוא סיטואציות חברתיות תהיה התייחסות אחרת.
הפעילות היא קבוצתית ומאפשרת חיבורים בין הילדים תוך מכנה משותף ראשוני- הגלישה.
מפגש עם ילדים בני אותו הגיל מאפשר מפגש עם מגוון סיטואציות חברתיות ואופנויות תקשורת אשר יאפשרו לילד למצוא את האופן המיוחד שלו למצוא את מקומו בתוך קבוצה, למצוא את הדרך המיוחדת שלו להתמודד עם מצבים חברתיים שונים וכל זאת תוך כדי פעילות ספורטיבית חוויתית ומספקת.

תהליך הקבלה לקבוצה

כל ילד חייב לדעת לשחות כתנאי מקדים להשתתפות בפעילות. בתחילה יתקיימו שני מפגשי היכרות עם אחראית הטיפול הקבוצתי, מפגש אחד עם ההורים ומפגש אחד עם הילד. מטרת המפגש היא היכרות, תיאום ציפיות, ותחילת ניסוח המטרות הטיפוליות של העבודה עם הילד. 

כמו כן במפגש זה תיבדק התאמת הילד לקבוצה והאם הקבוצה היא המענה הטיפולי המתאים לילד, למרות הרצון לקבל כל ילד לקבוצה, נדרשת התאמה של הילד לקבוצה. מתאים לילדים בכיתות א׳-ד׳.

 

איך הקבוצה עובדת?

הקבוצות ייערכו בחוף הצוק הצפוני, אחת לשבוע במשך 12 שבועות, החל מה-5/10/21 בשעה 15:00. משך הפעילות כשעה וחצי. בכל קבוצה ישתתפו עד שבעה ילדים בליווי שלושה מדריכים- שני מדריכי גלישה מיומנים ופסיכותרפיסטית גולשת אשר אחראית על ההיבט הטיפולי רגשי. המפגשים ייערכו בים וביבשה ויהיו בעלי מבנה קבוע.

ההתייחסות לילד תתקיים בשני רבדים -

  • למידת הים וגלישה | בהתאם ליכולת הילד ולרמה בה הוא נמצא.

  • היבט רגשי טיפולי |  בהתייחס למטרות הפרטיות שייבנו במפגש היכרות פרטי עם הילד.

 

 

 

 

כמה זה עולה?

התהליך מתחיל בפגישת היכרות אישית שתערך כשעה, עם אשת הטיפול בנוכחות הילד והוריו. מפגש זה עולה 400 ₪. במידה והילד מתאים להשתתף בקבוצה יש להתחייב ל-6 מפגשים של שעה וחצי בליווי שני מדריכי גלישה ותיקים ומיומנים ופסיכותראפיסטית אחראית על הטיפול הקבוצתי. כל מפגש עולה 450 ₪, סך הכל 2700 ₪ אותם ניתן לפרוס לתשלומים לפי הצורך. לאחר סיום הסדנא יתאפשר המשך פעילות הקבוצה בהסדר חודשי. (למבוטחי הכללית יש החזר של 109 ₪ למפגש). 

הצוות שלנו

מיכל משיח | יזמית חותרת ומקימת Isup בת לאם ואב ימאים, גדלה בים ובוחרת כל יום מחדש בים. בעלת ניסיון של מעל 12 שנים בלימוד והקניית טכניקות גלישה ובטיחות הים. 

למיכל הכישרון למצוא לכל אחד ואחת את דרכי הגישה לים, כך שאף אחד לא נשאר יבש.

אורלי זלמן סנדרוביץ | msw, פסיכותראפיסטית 

גולשת. בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בבר אילן, בעלת ניסיון קליני טיפולי רב עם ילדים, נוער ומבוגרים (משרד החינוך, צה״ל, בריאות הנפש וקליניקה פרטית)

מיכל משיח 054.5827082 | אורלי זלמן סנדרוביץ 054.6997928 

Screen Shot 2021-08-24 at 1.15.26 PM.png